Co ma wspólnego manipulacja w mediach, z odnoszeniem sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym?

”Teoria ustanowienia agendy” mówi, o tym, że media niezwykle rzadko wpływają bezpośrednio na opinię publiczną, „nakazując” konkretne myślenie, zmianę czy działanie. Natomiast efekt ten mogą wywoływać pośrednio, poprzez poświęcanie większej ilości czasu antenowego czyt. uwagi np. tematom, zdarzeniom, faktom potwierdzającym dany sposób myślenia lub przekonania. Dzięki czemu temat wielokrotnie powtarzany, odbiorcy uznają za ważny, gdyż skupiają na nim większą uwagę. Dzięki temu ustosunkowują się do niego wedle tego, co usłyszeli. W konsekwencji przyjmują stanowisko, które jest w delikatny sposób systematycznie aplikowane przez dany środek przekazu. Jest to świadome działanie, aby przekonać ludzi do konkretnej tezy czy sposobu myślenia.

Jak oprócz mediów przekłada się to na życie, w odniesieniu do Ciebie lub twoich bliskich?

Wyobraź sobie, że ktoś subtelnie, mimowolnie systematycznie powtarza Ci, że czegoś się nie da zrobić. Masz wielki zapał, ale często widujesz się z tą osobą. Co się dzieje z twoimi chęciami do działania?

Wyobraź sobie. Nikt z twoich znajomych czy rodziny, nie uprawia sportu, bo uważają, że nie mają czasu, a jak mają to wolą odpocząć. Natomiast Ty masz wielką chęć i zaczynasz wstawać wcześniej, by pobiegać. Reszta twoich znajomych przy każdym spotkaniu mówi Ci tylko, że dziwią się, że Ci się chce. Może lepiej trochę dłużej pospać. Twój szef mówi, że skoro możesz wcześniej wstać, żeby pobiegać, to możesz też dłużej popracować. Oczywiście niby w żartach, ale jednak.

Co się dzieje w ciągu najbliższych, dni, tygodni, miesięcy z twoim zapałem do biegania? No właśnie.

Jest to jeden z wielu dowodów na to, że środowisko, w którym przebywamy, znacząco nas kształtuje. Wpływa na to, co myślimy i jak postępujemy.

Do sedna.

Chcesz zarabiać więcej?

Chcesz być sprawniejszy fizycznie?

Chcesz osiągnąć sukces?

To zacznij przebywać z ludźmi, którzy już tego dokonali. Nie piszę tu o braniu kredytów, kupowaniu drogich garniturów i udawaniu bogacza. Mamy tak piękne czasy, że możemy poznać poglądy innych ludzi, nie wychodząc z domu. Masz internet, są fora dyskusyjne, są darmowe artykuły, są wywiady. Możesz szukać, uczyć się, czytać, poznawać inne punkty widzenia. Nie jesteś skazany jak jeszcze 30 lat temu, na jeden kanał w telewizji i to u sąsiada. Dostępność wiedzy jest ogromna, pytanie, czy jesteś gotów ją znaleźć.

Jeżeli zależy Ci na fizycznej obecności. Co wtedy? Przecież, nie musisz próbować przybywać, od razu z rekinami nowojorskiej finansjery. Znajdź w swoim otoczeniu ludzi, którzy odnieśli sukces i zapytaj, jak to zrobili. Niezależnie od dziedziny, większość da Ci przynajmniej jakieś wskazówki na start.

„To z kim przystajesz, taki się stajesz” głosi ludowa mądrość i co ważne w bardzo prosty i przystępny sposób ukazuje rzeczy, które potwierdza nauka.

Reasumując w jednym zdaniu. Szukaj wartościowej wiedzy, przebywaj fizycznie, bądź mentalnie z ludźmi, którzy osiągnęli podobne rzeczy do tych, które ty chcesz osiągnąć, ucz się od nich i chłoń ich sposób myślenia, w taki sposób, aby dopasować go do swojej rzeczywistości.

Pozdrawiam.

A.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s